TO

PODRAŻNIENIA – NAJCZĘSTSZY PROBLEM DOMOWYCH DEPILACJI

Dzięki wielu konsultacjom z klientami podczas pracy w DepilConcept Bytom możemy zgodnie stwierdzić, że jednym z najczęstszych problemów poprzednich depilacji naszych klientów były podrażnienia. To coś z czym zmagamy się każdego dnia, ponieważ uczucie pieczenia, świądu, a przede wszystkim ich wygląd sprawia, że jest to zmora nie tylko podczas gorących wakacji nad morzem czy jeziorem ale każdego wyjścia z domu, intymnych sytuacji czy chęci ubrania krótkich spodenek. Jakie są główne powody ich występowania i jak sobie z nimi poradzić? Co zrobić by w końcu pozbyć się tego problemu?

Głównymi powodami występowania podrażnień po goleniu włosków są:

  1. Zbyt szybko wykonana depilacja

Musimy pamiętać, że pośpiech podczas depilacji nie jest dobry! Przypadkowe zacięcie, brak odpowiedniej higieny i pielęgnacji skóry, golenie się „na sucho” bez zastosowania żelu lub pianki do golenia – to wszystko zwiększa ryzyko urazu i podrażnień. Często przez bardzo szybki odrost włosków znajdujemy czas rano – przed pracą, przed zaprowadzeniem dzieci do przedszkola itd., a to powoduje, że śpieszymy się i w konsekwencji na naszej skórze pojawiają się krostki.

2.Niezdezynfekowana, brudna maszynka

Resztki włosków i naskórka pozostające na maszynce są świetną pożywką dla bakterii. Jeśli maszynkę trzymasz w miejscu, gdzie jest mnóstwo wilgoci, możesz się nabawić naprawdę nieprzyjemnej infekcji. Pamiętaj o dezynfekcji maszynki po każdym jej użyciu.

3.Tępa maszynka

Tępa maszynka zamiast ścinać włoski, szarpie skórę, przez co prowadzi do zacięć i podrażnień. Zwykle wtedy zaczynamy mocniej ją przyciskać, przez co bardzo często mamy do czynienia z mikrourazami, które w przypadku kontaktu z bakteriami mogą doprowadzić do powstania krostek.

4.Zbyt przesuszona skóra miejsc poddanych depilacji

Przesuszona skóra jest znacznie bardziej narażona na podrażnienia i infekcje.

A więc co można zrobić by pozbyć się podrażnień nawet na całe życie?

Zdecyduj się na trwałą depilację, dzięki temu nie tylko pozbędziesz się włosków, co pozwoli Ci już nigdy więcej nie sięgać po maszynkę czy wosk ale także spowodujemy regenerację skóry i pozbędziemy się podrażnień, które już u Ciebie występują. Przez podgrzanie skóry światłem leczniczym powodujemy przyśpieszenie i zwiększenie intensywności regeneracji skóry, dzięki czemu podrażnienia goją się bardzo szybko, a co najważniejsze nie pojawiają się z powrotem, bądź bardzo sporadycznie.

Nasze klientki już nie myślą o problemie z podrażnieniami, więc na co czekasz? 😊

Skomentuj